Genomineerd voor de Smart Sustainable Sisley Award: Sandra van Beest

Sandra van Beest (39) is founder en CEO van The Social Handshake, een fintech bedrijf dat mensen helpt om goede doelen te steunen door middel van LoonGift. 

Sandra van Beest

Het begon met...

"Ik kom oorspronkelijk uit de goededoelensector en heb onder andere projecten gedaan met Free Press Unlimited en Unicef. Van daaruit heb ik de overstap gemaakt naar het bedrijfsleven – omdat ik wilde snappen hoe geld werd verdiend – en vijf jaar lang als strategie consultant gewerkt. Ik merkte alleen dat ik steeds minder ging bijdragen aan een betere wereld. Mijn dochtertje was net geboren en ik zag beelden van de oorlog in Syrië op tv. Dat was voor mij een wakeup call van: ik wil weer meer goeds doen. Bij mensen om me heen merkte ik ook dat ze iets wilden doen, maar niet goed wisten waar ze moesten beginnen en hoe ze de meeste impact konden maken. Toen dacht ik: wat als ík dat voor iedereen een stukje makkelijker kan maken."

The Social Handshake…

"Ontstond vanuit de wetenschap dat ‘geven’ in de meeste gevallen het meest effectieve is wat je kunt doen. Ik wilde dat makkelijker maken en kwam met het idee voor LoonGift. Een werkgever meldt zich aan via The Social Handshake en werknemers kunnen dan goede doelen kiezen die ze direct vanuit hun salaris steunen. Dat kan bijvoorbeeld een organisatie zijn die zich inzet voor duurzaamheid, vluchtelingen of noodhulp. Door het belastingvoordeel is elke euro die je geeft méér waard voor jouw goede doel, en soms doen bedrijven daar zelf nog een schepje bovenop."

Ik ben trots…

"Dat steeds meer mensen weten wie we zijn, terwijl we dit pas drieënhalf jaar doen. Uiteindelijk hoop ik natuurlijk zoveel mogelijk mensen bekend te maken met The Social Handshake en nog veel meer bedrijven te laten deelnemen. Ik ben ook trots dat bij ons 100 procent van de giften daadwerkelijk naar de goede doelen gaat. Soms is dat ondoorzichtig en weet je niet zeker of jouw gift wel goed terechtkomt. Wij hebben dat giftenmodel weten te veranderen, dus als je via ons doneert, weet je zeker dat alles op de goede plek belandt."

Mijn grote droom is…

"Dat elke werkgever in Nederland LoonGift aanbiedt en alle medewerkers de mogelijkheid hebben om daar gebruik van te maken. In landen als Engeland en Amerika is het al heel normaal dat je naast je pensioen ook een stukje van je salaris afdraagt voor een betere wereld. Ik hoop dat Nederland daar in de toekomst ook naartoe groeit."

Wat ik zélf doe…

"Bewuste keuzes maken, zoals thuis altijd vegetarisch eten en naar duurzame manieren van reizen kijken. Ik ben gek op reizen, maar heb laatst pas voor de eerste keer in vijf jaar tijd weer gevlogen. Daarnaast geloof ik heel erg in je positieve impact vergroten. Dat doe ik door zélf ook regelmatig te doneren aan goede doelen als Doneer Effectief, Kids Rights en Trees For All. De gedachte dat zo duurzaam mogelijk leven betekent dat je beter niet kunt bestaan – want dan heb je helemaal geen negatieve impact – vind ik vrij deprimerend. Daarom probeer ik juist op een positieve manier iets bij te dragen."

Wil jij meer weten over Sandra en The Social Handshake? Je leest het in de nieuwste Marie Claire.

Lifestyle
  • Nine IJff