A-listers bij de Schiaparelli Paris Haute Couture Week Spring/Summer 2026-show
Schiaparelli had de eer om maandagochtend om 10.00 uur Paris Haute Couture Week Spring/Summer 2026 te openen met een show om u tegen te zeggen. Maar voordat het zover was, schoven diverse A-listers aan om de indrukwekkende creaties van Schiaparelli-couturier Daniel Roseberry te bewonderen.
Teyana Taylor steelt de show in prachtige naked top en rok
Uiteraard hadden de celebs alles uit de kast getrokken om op hun best voor de dag te komen. Teyana Taylor zag eruit als fashion royalty. De actrice – die onlangs een Oscarnominatie in de wacht sleepte – droeg een transparante top van zwart chantillykant met bijpassende kokerrok. De antieke kroon met parels en strass-steentjes maakten de look helemaal indrukwekkend. De naked dress blijft populair, want ook Nadia Lee Cohen hulde zich in een dergelijke variant. Chiara Ferragni, Jodie Turner-Smith, Demi Moore en vele anderen waren van de partij. Bekijk alle looks hier:
Van de Sixtijnse Kapel naar de catwalk: Roseberry’s visie voor de collectie
Schiaparelli-couturier Daniel Roseberry liet zich voor de collectie inspireren door een bezoek dat hij bracht aan de Sixtijnse Kapel in Rome. De designer raakte gefascineerd door de manier waarop Michelangelo de kunst transformeerde van een statisch, onderwijzend medium naar een rauwe, emotionele ervaring. Die kwetsbaarheid en bewondering wilde Roseberry vertalen naar de catwalk. "Ik stopte voor het eerst in jaren met denken over hoe iets eruit zou moeten zien, en begon na te denken over hoe ik me voel terwijl ik het maak," vertelt de ontwerper over de collectie. "De emotionele hartslag van dit seizoen werd niet: 'Hoe ziet het eruit?', maar: 'Hoe voelen we ons terwijl we dit maken?'. Wat een openbaring was dat."
Infantas Terribles
Het resultaat? Een indrukwekkende collectie die het hemelse en het gevaarlijke met elkaar combineert. Dit is dan ook de reden waarom Roseberry de collectie heeft omgedoopt tot zijn ‘infantas terribles’. Op de runway zagen we de meest indrukwekkende transparante tops met 3D-bloemen, peplumjurken van kant en jurken met schorpioenstaart.
De meest indrukwekkende creatie op de runway? Dat was wat ons betreft de 'Butterfly spiral-jurk.' Deze vlinderspiraal is volledig met de hand gemaakt, waarvoor meer dan 4.000 uur borduurwerk nodig was.
Bekijk de hele show in de onderstaande video:
Waarom haute couture nooit praktisch hoeft te zijn
In een modewereld die vaak wordt gedomineerd door commercie en draagbaarheid, herinnert Roseberry ons er met zijn collectie aan dat haute couture een heel ander doel heeft. "Zoveel mensen vragen me wat het nut is van couture. Het is zeker niet bedoeld om kleding te maken voor het dagelijks leven. Maar voor mij stelt couture me in staat om weer in contact te komen met de hoopvolle adolescent die ik ooit was; degene die besloot om niet de geneeskunde, de financiële wereld of de advocatuur in te gaan, maar om die unieke fantasie na te jagen die alleen mode nog kan bieden."
Couture is wat de designer betreft een ode aan fantasie en een ontsnapping aan de realiteit. Met deze collectie nodigt Schiaparelli ons uit om de logica even los te laten en ons over te geven aan de pure verwondering. "Couture is een uitnodiging. Stop met denken, zegt het je. Het is tijd om te voelen. Je hoeft alleen maar omhoog te kijken."
- NL Beeld