De dertig of veertig aantikken is voor velen toch wel een dingetje. Hoewel we allemaal graag oud willen worden, voelt ouder worden soms wel heel confronterend. Iets waar actrice Fockeline Ouwerkerk over mee kan praten.
Dit interview met Fockeline komt uit de nieuwste Beau Monde. Vanaf morgen verkrijgbaar in de winkels en te bestellen via Tijdschrift.land.
Ze had rollen in de films Zomer in Frankrijk, Candy & Bonita, Perfectly Imperfect en de series Mocro Maffia en Haantjes. Aan rollen lijkt Fockeline geen gebrek te hebben. Toch vindt de actrice dat vrouwen van haar leeftijd (44) minder rollen krijgen. Gelukkig lijkt dat nu wel te veranderen. "Het is nog wel aan de hand, maar ik merk ook dat er een kanteling plaatsvindt", deelt ze in de nieuwste Beau Monde. "We worden meer gehoord en er wordt meer geproduceerd door en voor vrouwen van onze leeftijd. Er is een beweging gaande. Dat gaat niet snel genoeg, maar het is wel gaande en dat is superfijn. Qua werk zit ik komend jaar goed. Binnenkort gaan we een nieuw seizoen van Haantjes draaien en ook ga ik opnieuw het theater in.”
(On)zeker over ouder worden
Ouder worden kan iedereen weleens onzeker maken. Dat geldt ook voor Fockeline. "Enerzijds is het bevrijdend om ouder te worden, want je hebt minder last van meningen van anderen, durft makkelijker nee te zeggen en je hoeft niet meer overal bij te zijn", begint ze. "Aan de andere kant merk je dat je lijf verandert, je sneller moe bent en pijntjes voelt in je lichaam. Het hoort er allemaal bij."
Toch moet ze er niet aan denken om opeens weer twintig jaar jonger te zijn. "Ik zou voor geen goud meer 25 willen zijn. Echt niet. Als ik tussen de jonge acteurs sta, vind ik hun energie heerlijk. Maar ze maken zich, en dat vind ik verdrietig en herkenbaar, ook veel zorgen om hun perfecte lijven. Als ik nu naar mezelf kijk als 25-jarige denk ik: wat een heerlijk wijf was ik. Alleen zie je dat niet op dat moment. Blijkbaar maakt ons brein het onmogelijk om daar van te genieten. Je bent altijd bezig met het streven naar meer en erbij willen horen. Als veertigplusser voel ik me er eindelijk bij horen. Die leeftijd bevalt me prima."
Probeer je niet druk te maken
Fockeline vindt bovendien dat het weinig zin heeft om je druk te maken over je veranderende lijf. "Tuurlijk mis ik soms mijn atletische lijf", deelt ze. "In onze jonge jaren willen we ouder worden en erbij horen en als je ouder wordt, ga je terugverlangen naar wie je toen was. Het is nooit goed. Dat is best jammer.”
In de nieuwste Beau Monde vertelt Fockeline meer over het moederschap, haar relatie, de serie Zussen, haar liefde voor mode en nog veel meer. Vanaf morgen verkrijgbaar in de winkels!